W dzisiejszych czasach już nie tylko kobiety dbają o swój wygląd, coraz częściej także i mężczyźni zaczynają się starać, aby poprawić swój wizerunek zewnętrznych w oczach ukochanych pań. Ciekawym sposobem na zyskanie aprobaty partnerki jest zrobienie sobie fryzury intymnej.

Męska depilacja miejsc intymnych jest wciąż tematem dość kłopotliwym, jednak coraz częściej poruszanym (niestety przede wszystkim w Internecie, ponieważ szczere rozmowy w cztery oczy są często zbyt krępujące). Niektórzy wciąż uważają, że to kobieta powinna być wypielęgnowana w okolicach intymnych, ponieważ to ona ma wabić kochanka pięknym i zadbanym ciałem. Jednakże co to za przyjemność, jeśli partner seksualny, nie budzi pożądania kobiety? Przyjemność powinna być obustronna, w związku z czym zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni dbać o stan swojego ciała.

Depilacja intymna u mężczyzn może nieść ze sobą wiele zalet, a dwie podstawowe, które należy w tym miejscu wymienić to: zwiększenie higieny krocza oraz optyczne powiększenie penisa. Trzeba jednak zaznaczyć, że męska depilacja intymna jest dużo bardziej bolesna niż depilacja kobieca, jest również trudniejsza do przeprowadzenia – mimo wszystko można wykonać ją samemu w domu lub zgłosić się z wizytą u specjalisty, a więc u fryzjera intymnego (na wariant drugi powinni zdecydować się mężczyźni, którzy pierwszy raz decydują się na wykonanie fryzury intymnej).

Podobnie, jak u kobiet, męskie fryzury intymne można wykonać za pomocą depilacji brazylijskiej, same fryzury jednak znacznie różnią się miedzy sobą. Męska fryzura wykonana metodą brazylijską polega na usunięcie zbędnego owłosienia z okolic jąder i penisa (pozostawia się jednak włosy nad penisem). Istnieje też możliwość usunięcia wszystkich włosów z miejsc intymnych, mowa wtedy o męskiej depilacji hollywoodzkiej. Dosyć popularną fryzurą jest podwójny irokez – usuwa się owłosienie, pozostawiając przy tym dwa paski włosów po obu stronach penisa (zaletą tej fryzury jest optycznie wydłużenie członka).

Czy męska fryzura intymna jest atrakcyjna dla kobiet? Wszystko zależy od charakteru partnerki, jednej może podobać się taka intymna ekstrawagancja, innej z kolei nie (podobnie jest zresztą z męskim owłosieniem na klatce piersiowej i pod pachami). Ostatecznie o gustach się nie dyskutuje.