Każdy chce czuć się atrakcyjnie w swojej skórze. Pomóc może tu z pewnością regularna depilacja i pielęgnacja okolic intymnych.

Jedną z podstawowych zalet depilacji miejsc intymnych jest efekt delikatnej i gładkiej skóry, jaki można osiągnąć stosując depilację brazylijską (wykonywaną przy użyciu pasty cukrowej zmieszanej z sokiem z cytryny – sposób tradycyjny, bądź przy użyciu wosku opartego o wosk pszczeli – sposób nowoczesny). Jest to jednak metoda bardzo ekstremalna, ponieważ wiąże się z nią spory ból (dla niektórych kobiet nie do wytrzymania). Dlatego oprócz depilacji brazylijskiej istnieją inne metody intymnej depilacji.

Metody depilacji miejsc intymnych:

1. Depilacja przy użyciu wosku (zwana depilacją brazylijską).

2. Depilacja laserowa – mimo, iż zabieg wzbudza wiele kontrowersji, to nadal stosowany jest w ekskluzywnych salonach kosmetycznych. Laser w rękach specjalisty może zdziałać prawdziwe cuda, jego zadaniem jest bowiem zabicie włoska u podstaw – kilkakrotne powtórzenie zabiegu może nawet zatrzymać wzrost włosków na stałe. Niestety, tego typu zabieg jest bardzo kosztowny.

3. Depilacja przy użyciu specjalnego kremu – jest to bardzo popularna metoda, której podstawowe zalety to: szybkość działania oraz brak bólu. Najskuteczniejsze na rynku kremy do depilacji to kremy firmy Veet. Uwaga: Zanim użyjesz kremu do depilacji, powinnaś/powinieneś dokładnie przeczytać ulotkę, ponieważ często tego typu produkty wywołują alergie (a pamiętaj, że skóra okolic intymnych jest najdelikatniejsza!).

4. Depilacja przy użyciu mechanicznego depilatora – metodę tę trzeba stosować często i regularnie, ponieważ w innym przypadku nie ma pożądanego efektu.

5. Depilacja przy użyciu zwykłej maszynki – metoda najczęściej stosowana, a jednocześnie najmniej efektowna. Włoski obcinane są tuż przy powierzchni skóry, w związku z czym szybko odrastają, a co gorsza odrastają jeszcze grubsze i silniejsze. Najlepiej jest golić włoski zgodnie z kierunkiem, w którym rosną, ponieważ w ten sposób można uniknąć podrażnień skóry i krost.

Każda z powyższych metod depilacji miejsc intymnych jest skuteczna (jedne w mniejszym, inne w większym stopniu). Jednak najczęściej poleca się depilację przy użyciu dobrych kremów do tego przeznaczonych, ponieważ jest to metoda bezbolesna i szybka.