Kobiece fryzury intymne to częsty temat wielu dyskusji. Interesujący wydaje się zarówno sposób ich wykonania, jak również ostateczny efekt.

Lepiej samemu wykonać intymną fryzurę, czy też zamówić wizytę u niekonwencjonalnego fryzjera lub kosmetyczki?

Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie najbardziej Ci zależy. Jeśli interesuje Cię przede wszystkim oryginalna fryzura intymna, chcesz zaskoczyć swojego partnera seksualnego i dodać Waszemu życiu seksualnemu nieco pikanterii, powinnaś wybrać usługi profesjonalnego fryzjera intymnego, ponieważ tylko on oprócz dokładnej depilacji, zapewni Ci również farbowanie, ozdabianie oraz stylizowanie intymnej fryzury (może Ci dodatkowo pomóc w doborze odpowiedniego wzoru lub kształtu takiej fryzury). Jeśli z kolei nie zależy Ci na intymnej ekstrawagancji, za to chcesz, żeby Twoje okolice bikini wyglądały ładnie, a sama nie wiesz dokładnie, jak zabrać się za depilację (lub chcesz wypróbować nową metodę usuwania włosków z miejsc intymnych), powinnaś wybrać usługi kosmetyczki – to w końcu specjalistka w tej dziedzinie.

Samodzielna depilacja zalecana jest przede wszystkim kobietom, które mają w tym wprawę, bądź takim, które zamiast wosku lub pasty cukrowej, wybierają maszynki do golenia lub kremy do depilacji – są to metody proste w wykonaniu oraz skuteczne (niestety krótkotrwałe).

Im bardziej odważna kobieta, tym więcej pomysłów przychodzi jej do głowy, również jeśli chodzi o kształt intymnej fryzury. Niektóre panie decydują się na intymny wzorek w kształcie inicjałów swojego ukochanego, inne wybierają kształt fryzury zgodnie z okazją, np. serduszko na Walentynki.

Najmodniejszą kobiecą fryzurą intymną jest jednak irokez – idealne cięcie dla kobiet, które chcą, aby ich skóra w okolicach intymnych była zadbana, ale nie zdecydowałyby się nigdy na depilację hollywoodzką (polegającą na całkowitym pozbyciu się intymnego owłosienia) – fryzura intymna na irokeza wygląda tak, że włosy pozostawia się jedynie wokół warg sromowych, jest to pasek o szerokości około 2 centymetrów, natomiast wszystkie inne włoski się usuwa. Bardzo często kobiety decydują się również na fryzurę w kształcie trójkąta, w tym przypadku usuwa się jedynie włosy, które wystają poza okolice bikini.